Opinie o Nas
Moje konto
zamknij
Twoje konto
Masz pytania?
Zadzwoń: 664 450 934lub napisz>

Jak dbać o opony?




W naszym kolejnym kroku poradnika podpowiemy jak dbać o opony, aby móc cieszyć się nich jak najdłużej.

Od nas samych zależy jak długo będziemy użytkować ogumienie.

Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia


W większości przypadków do uszkodzeń opon dochodzi poprzez jazdę na nieodpowiednim ciśnieniu. Zdarzało się to tak często, że zostały wprowadzone do aut systemy stałego monitorowania ciśnienia w kołach(TPMS). Również kolejną przyczyną uszkodzeń opon dochodzi poprzez jazdę na zbyt dużym ciśnieniu. Szczegółowo te zagadnienie wyjaśnialiśmy w poprzednim poradniku Jakie jest prawidłowe ciśnienie?

Stosowanie odpowiedniego ogumienia


Stosuj opony odpowiednie do panującej pory roku. Oprócz bezpieczeństwa z tym związanego ma to wpływ na zużycie jak i procesy starzeniowe. Opony letnie i zimowe produkowane są z różnych mieszanek gum, a więc są one uwarunkowane do danej pory roku. Letnia opona traci swoje właściwości poniżej 7 stopni i analogonie dzieje się z oponą zimową.

Utrzymywanie zawieszenia auta w dobrej kondycji


Należy również dbać o układy zawieszenia i układy kierownicze w naszych autach. Luzy w zawieszeniu jak i przestawiona geometria kół może powodować nierównomierne zużycie opon, co znacznie skróci żywotność ogumienia. Warto również pamiętać o wyważaniu kół. Źle lub niewyważone koła mogą mięć wpływ na zużycie ogumienia jak i powodować uszkodzenia łożysk kół albo nadmiernego zużywania układów kierowniczych i zawieszeniu auta. Dbając o warunki przechowywania opon pomiędzy sezonami mamy bardzo duży wpływ na jakość ogumienia. Szczegółowo cały proces prawidłowego magazynowania opon/kół omówiony został w osobnym temacie poradnika Jak prawidłowo przechowywać opony?

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Korzystając z witryny mogą Państwo określić warunki wykorzystywania plików w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w naszej zakładce Polityka prywatności

Zamknij