Opinie o Nas
Moje konto
zamknij
Twoje konto
Masz pytania?
Zadzwoń: 664 450 934lub napisz>

Opony Firestone

Długą historią i sporymi tradycjami charakteryzuje się firma Firestone, która zajmuje się produkcją opon już od ponad 100 lat, od przełomu XIX i XX stulecia. Ta amerykańska firma jest znana przede wszystkim za Oceanem, gdzie przez wiele lat dostarczała ogumienie dla firmy Ford, będącego gigantem motoryzacyjnym w okresie międzywojennym.

Zmiany właścicielskie

W latach świetności firmy, szczególnie w trakcie życia założyciela, Harveya Firestone’a, przedsiębiorstwo harmonie się rozwijało, zakładając nowe oddziały w sąsiedniej Kanady, a także otwierając fabryki w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii, a także w innych krajach Starego Kontynentu. Problemy firmy Firestone zaczęły się w okresie powojennym, szczególnie w latach 70., gdy nieudana próba wprowadzenia opon radialnych na rynek przyniosła spore straty finansowe.

Ratunkiem dla firmy było przejęcie przez japońską firmę Bridgestone, co miało miejsce w 1988 roku. Restrukturyzacja oraz wyciągnięcie wniosków wcześniejszych błędów spowodowała, że Firestone zaczęło wychodzić na prostą i obecnie ponownie jest cenionym producentem opon, należącym do grupy azjatyckiego lidera.

Aktualna oferta

Firma Firestone proponuje klientom szeroki zakres ogumienia na każdą porę roku, który może być wykorzystywany do najróżniejszych typów pojazdów. Należą do nich samochody:

  • osobowe,
  • ciężarowe,
  • rolnicze,
  • dostawcze.

Dostarczane jest również ogumienie, które nie tylko trafiają do klientów wykorzystujących auta do codziennych podróży Firma zaopatruje również auta ścigające się w seriach wyścigowych.

Obecność w sporcie

Dobrze przygotowane opony sprawdzają się nie tylko na ulicach, ale prawdziwym testem jest sprawdzenie ogumienia w warunkach sportowych. W przypadku produktów Firestone od początku firma brała udział w znanych zawodach za Oceanem, którymi były wyścigi Indianapolis 500. Po ponad 100 latach nadal się w nie angażuje, mając monopol na dostarczenie opon do wszystkich startujących w tej serii aut. Przez 20 lat marka była również obecna w Formule 1, począwszy od lat 50 do kryzysu w latach 70.

Nie znaleziono produktów
Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Korzystając z witryny mogą Państwo określić warunki wykorzystywania plików w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w naszej zakładce Polityka prywatności

Zamknij