Opinie o Nas
Moje konto
zamknij
Twoje konto
Masz pytania?
Zadzwoń: 664 450 934lub napisz>

Opony marki Matador

Wśród europejskich marek z długą tradycją, ale wciąż rozwijających się i utrzymujących na rynku wulkanizacyjnym wyróżniają się opony Matador, produkowane przez słowackie przedsiębiorstwo z ponad 100-letnią tradycją, należące obecnie do koncernu Continental. To cenione i coraz popularniejsze w Polsce ogumienie klasy ekonomicznej.

Garść faktów historycznych

Mimo że historia założenia przedsiębiorstwa Matador sięga 1905 roku, produkcję ogumienia rozpoczęto w Bratysławie 20 lat później, dokładnie w 1925 roku. Jeszcze przed II wojną światową firma zaczęła także wytwarzać produkty przeznaczone do aut terenowych, a produkcja na masową skalę, w tym także opon do samochodów ciężarowych, obejmuje już czasy powojenne, gdy przedsiębiorstwo zostało przejęte przez państwo czechosłowackie.

Współczesna historia firmy jest związana z ponowną prywatyzacją w okresie przemian ustrojowych, a w kolejnych latach ze współpracą od 1999 roku, a następnie od 2007 roku z przejęciem firmy Matador przez niemiecki koncern Continental, będący jedną z najbardziej znanych przedsiębiorstw w branży na świecie. Współpraca ta pozwoliła na jeszcze większą ekspansję produktów ze słowackich zakładów, a także przejęcie najlepszych wzorców pochodzących z niemieckiej technologii.

Opony Matador

Ogumienie tej słowackiej firmy to przede wszystkim produkty klasy ekonomicznej przeznaczone do samochodów osobowych, ale także do aut dostawczych oraz pojazdów typu SUV. Są to opony przeznaczone na każdą porę, zarówno na lato, jak i na zimę, a także wiele propozycji w opcji wielosezonowej. W ostatnim czasie firma postawiła na produkcję nowego ogumienia przeznaczonego do samochodów ciężarowych.

Poza tym, poprzednie lata to również nowe linie ogumienia wyposażonego w kolce, a także przeznaczonego na błoto i śnieg. Są to propozycje szczególnie interesujące dla kierowców, którzy w okresie zimowym poruszają się po górskich drogach i chcą uzyskać bezpieczne, dobrze trzymające się jezdni produkty w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki nim można uzyskać stabilną jazdę i jednocześnie komfort podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Nie znaleziono produktów
Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Korzystając z witryny mogą Państwo określić warunki wykorzystywania plików w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w naszej zakładce Polityka prywatności

Zamknij