Opinie o Nas
Moje konto
zamknij
Twoje konto
Masz pytania?
Zadzwoń: 664 450 934lub napisz>

Opony marki Taurus

Europejską marką z długą tradycją w zakresie produkcji ogumienia są opony Taurus. Ta węgierska marka istnieje już ponad 100 lat, a obecnie jest znana przede wszystkim z produkcji ogumienia przeznaczonego do aut ciężarowych lub maszyn rolniczych. Od ponad 20 lat należy ona do francuskiego koncernu Michelin, który pozwolił zachować tożsamość firmy, a także utrzymać jej profil działalności.

Istotne daty

Marka Taurus powstała w Budapeszcie jeszcze w czasach istnienia Austro-Węgier, tuż przed wybuchem I wojny światowej w 1913 roku, choć przedsiębiorstwo pod inną nazwą funkcjonowało już od 1882 roku. Przez lata firmę dotknęło wiele zmian – w związku z przemianami politycznymi w 1949 roku zakład przestał pełnić rolę przedsiębiorstwa prywatnego i został przejęty przez państwo węgierskie. Obecnym właścicielem tej marki jest znany na całym świecie koncern Michelin, który zakupił Taurusa w 1996 roku.

Dostępne produkty

Ogumienie Taurus to przede wszystkim opony, które są wykorzystywane do samochodów ciężarowych, ale głównie maszyn rolniczych, a są one produkowane od lat 70. XX wieku. Niezależnie od wybranej specjalizacji, produkcja nie ogranicza się ona jednak tylko do tych elementów oferty - cały czas zamówić można także opony przeznaczone do aut osobowych. Są one przygotowane do poruszania się po drogach przez cały rok, przez bogaty pakiet ogumienia przeznaczonego na lato, a także do użytku podczas zimy.

Charakterystyka

Ze względu na zróżnicowanie pojazdów, firma Taurus produkuje opony w bardzo różnorodnych rozmiarach, a specjalizacja w tworzeniu ogumienia do samochodów ciężarowych czy maszyn rolniczych sprawia, że są one wytrzymałe na zwiększone obciążenia. Ponadto, przedsiębiorstwo zadbało o takie aspekty działania, jak komfort jazdy czy efektywne zużycie paliwa, które są efektem zastosowania chociażby elastycznych boków opony. W przypadku elementów przeznaczonych do maszyn rolniczych, ważna jest produktywność, która jest efektem dobrej trakcji, co pozwala na uzyskanie lepszych plonów.

Nie znaleziono produktów
Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Korzystając z witryny mogą Państwo określić warunki wykorzystywania plików w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w naszej zakładce Polityka prywatności

Zamknij