Opinie o Nas
Moje konto
zamknij
Twoje konto
Masz pytania?
Zadzwoń: 664 450 934lub napisz>

Opony marki Taurus

Europejską marką z długą tradycją w zakresie produkcji ogumienia są opony Taurus. Ta węgierska marka istnieje już ponad 100 lat, a obecnie jest znana przede wszystkim z produkcji ogumienia przeznaczonego do aut ciężarowych lub maszyn rolniczych. Od ponad 20 lat należy ona do francuskiego koncernu Michelin, który pozwolił zachować tożsamość firmy, a także utrzymać jej profil działalności.

Istotne daty

Marka Taurus powstała w Budapeszcie jeszcze w czasach istnienia Austro-Węgier, tuż przed wybuchem I wojny światowej w 1913 roku, choć przedsiębiorstwo pod inną nazwą funkcjonowało już od 1882 roku. Przez lata firmę dotknęło wiele zmian – w związku z przemianami politycznymi w 1949 roku zakład przestał pełnić rolę przedsiębiorstwa prywatnego i został przejęty przez państwo węgierskie. Obecnym właścicielem tej marki jest znany na całym świecie koncern Michelin, który zakupił Taurusa w 1996 roku.

Dostępne produkty

Ogumienie Taurus to przede wszystkim opony, które są wykorzystywane do samochodów ciężarowych, ale głównie maszyn rolniczych, a są one produkowane od lat 70. XX wieku. Niezależnie od wybranej specjalizacji, produkcja nie ogranicza się ona jednak tylko do tych elementów oferty - cały czas zamówić można także opony przeznaczone do aut osobowych. Są one przygotowane do poruszania się po drogach przez cały rok, przez bogaty pakiet ogumienia przeznaczonego na lato, a także do użytku podczas zimy.

Charakterystyka

Ze względu na zróżnicowanie pojazdów, firma Taurus produkuje opony w bardzo różnorodnych rozmiarach, a specjalizacja w tworzeniu ogumienia do samochodów ciężarowych czy maszyn rolniczych sprawia, że są one wytrzymałe na zwiększone obciążenia. Ponadto, przedsiębiorstwo zadbało o takie aspekty działania, jak komfort jazdy czy efektywne zużycie paliwa, które są efektem zastosowania chociażby elastycznych boków opony. W przypadku elementów przeznaczonych do maszyn rolniczych, ważna jest produktywność, która jest efektem dobrej trakcji, co pozwala na uzyskanie lepszych plonów.

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu realizacji usług na najwyższym poziomie. Korzystając z witryny mogą Państwo określić warunki wykorzystywania plików w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w naszej zakładce Polityka prywatności

Zamknij